Доступність посилання

ТОП новини

У квартирі Тетяни Козаченко завершився обшук, її викликали на допит


У результаті обшуку у квартирі директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяни Козаченко нічого не вилучили.

Понад дві годин у її помешканні перебували адвокати і старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління МВС Ігор Гуманенко з понятими.

«Обшук відбувся на законних підставах. Слідчі поводили себе максимально коректно. Нічого знайдено не було. Шукали відповідно документи, комп'ютерну техніку, все, що пов'язане зі справою Ігнатенко. Завтра Тетяну викликають на допит у головне слідче управління МВС як свідка», – повідомив адвокат Ростислав Пукало.

Слідчий Гуманенко повідомити про результати обшуку відмовився, пославшись на таємницю слідства.

Натомість Тетяна Козаченко обшук розцінює як тиск і намагання дискредитувати люстраційний процес.

«Враховуючи, що ці події відбувались місяць тому і за місяць не відбулось жодних слідчих дій, не звертались за поясненнями, розцінюю це як тиск. Я хвилююсь зараз за одне: щоб в рамках обшуку в Міністерстві юстиції в департаменті з питань люстрації не забрали якісь документи, які є в опрацюванні щодо перевірки людей, які можуть підпадати під заборони. Під люстацію підпадає невеликий відсоток людей, але вони мають такий ресурс, такий політичний вплив, що вони зацікавлені в тому, щоб дискредитувати люстрацію або перевірити працівників Міністерства юстиції, наскільки вони готові проводити люстраційні процедури. Хочу сказати всім: готові», – сказала Козаченко.

Вона також запевняє, що розслідування справи Ганни Ігнатенко є законним і департамент люстрації зацікавлений дізнатись про те, яким чином з’явився лист щодо неї.

«Я хочу, щоб знайшли його оригінал, щоб було встановлено весь ланцюг тих, хто брав участь у створенні цього документу. І я дуже рада, що така ситуація стає публічною. Нам немає чого приховувати», – заявила вона.

У МВС повідомили, що обшук у посадовців Мін’юсту проводиться за фактом підробки документу цього відомства щодо непоширення закону про люстрацію на одного з посадовців головного управління Державної фіскальної служби у Києві. Кримінальне провадження відкрили за зверненням міністра юстиції України Павла Петренка правоохоронці.

21 квітня на підставі ухвали Печерського райсуду міста Києва проводиться низка обшуків у осіб, що можуть бути причетними до підроблення вказаного документу, пояснили у МВС.

Силовики заявили, що обшуки проводяться за місцем мешкання керівництва департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції, а також за місцем проживання колишнього заступника начальника головного управління ДФС у Києві та в приміщенні цієї установи.

Раніше журналісти програми Радіо Свобода і Першого національного телеканалу «Схеми» повідомляли, що перший заступник керівника головного управління Державної фіскальної служби у Києві Ганна Ігнатенко отримала «люстраційну індульгенцію» нібито за підписом першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової. Після цього міністр юстиції Павло Петренко заявив, що докумнт з підписом Севостьянової підробили. Пізніше стало відомо, що Ганну Ігнатенко таки звільнили із посади на підставі закону «Про очищення влади».

XS
SM
MD
LG