Доступність посилання

ТОП новини

Керрі Лаврову: США вимагають від Росії вивести війська з України


Державний секретар США Джон Керрі (праворуч) і керівник МЗС Росії Сергій Лавров (архівне фото)
Державний секретар США Джон Керрі (праворуч) і керівник МЗС Росії Сергій Лавров (архівне фото)

Державний секретар США Джон Керрі в телефонній розмові з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим вимагав від Росії вивести її війська зі сходу України і вчинити тиск на підтримуваних нею сепаратистів, щоб домогтися від них дотримання перемир’я, повідомили в Державному департаменті США.

Також у перебігу розмови, що відбулася в середу, 22 квітня, Керрі просив Лаврова допомогти в тому, щоб міжнародні спостерігачі змогли дістатися до захоплених сепаратистами територій в Україні, повідомив журналістам неназваний представник Держдепартаменту.

Крім того, Керрі поінформував Лаврова, що дії американських військових, які нині на заході України навчають службовців Національної гвардії України, повністю прозорі, мають суто оборонний характер і відбуваються на запрошення української влади, повідомив посадовець.

Увечері в середу, 22 квітня, Міністерство закордонних справ Росії подало свій виклад цієї розмови, за яким Лавров стверджував Керрі: прибуття на Яворівський полігон піді Львовом військовослужбовців США та нібито «інформація про появу в лавах українських військ на Донбасі персоналу американської військової компанії Academi», на його думку, «свідчать про порушення Києвом своїх зобов’язань про виведення всіх іноземних формувань, військової техніки і найманців із території України».

Така вимога про виведення міститься в усіх пакетах мінських домовленостей, але Росія і не починала виконувати її. Також Росія й підтримувані нею збройні сепаратисти постійно порушують режим припинення вогню на сході України. В Києві наголошували, що прибуття на захід України нині військ США, а в майбутньому також Великої Британії й Канади для навчань із українськими військовиками, що відбувається зі згодою українського парламенту, не стосується мінських домовленостей, на відміну від перебування на сході України російських військових, які ту територію окупували збройною силою.

Росія, незважаючи на численні докази, які наводили в Україні й на Заході, продовжує твердити, ніби не причетна до дій сепаратистів у частині сходу України й ніби її військ на Донбасі немає, хіба тільки «добровольці». Наявність на Донбасі значних кількостей озброєнь із Росії Москва вже й не коментує, заявляючи, що нічого про це не знає.

Днями на Яворівському полігоні на Львівщині почалися навчання, в перебігу яких інструктори-десантники зі США навчають бійців Національної гвардії. Пізніше до них мають приєднатися також військові-інструктори з Великої Британії й Канади.

XS
SM
MD
LG