Доступність посилання

ТОП новини

Група депутатів просить ГПУ перевірити причетність Ахметова до організації акцій шахтарів


Київ, 23 квітня 2015 року

Група народних депутатів звернулася до генпрокурора Віктора Шокіна розібратися з роллю Ріната Ахметова і його структур в організації мітингів у Києві. Про це повідомив народний депутат від фракції «Народний фронт» Сергій Висоцький у Facebook.

«Відправляємо з колегами звернення на ім’я Генерального прокурора з вимогою розібратися в тому неподобстві, яке Ахметов вчора влаштував у Києві. Шантаж держави звезеними шахтарями і тітушками, тим більше під час війни, фактично є допомогою Росії в дестабілізації обстановки в нашій країні – за це все це повинно бути відповідальність», – написав він.

У середу та четвер в центрі Києва шахтарі пікетували адміністрацію президента, Кабмін, профільне міністерство. Крім того, вони перекривали вулицю Хрещатик. Серед тих, хто протестували і називали себе «шахтарями», були невідомі молоді люди.

Згодом з’явилися і особи у білих балаклавах спортивної статури.

Основна вимога шахтарів – відставка очільника енергетичного міністерства та погашення заборгованості з заробітної плати. Серед демонстрантів були представники як державних шахт, так і приватних, що входять в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова. Після цього деякі експерти припустили, що акції протесту шахтарів є спробою тиску Ахметова на уряд.

Пізніше у компанії ДТЕК заявили, що публічні звинувачення компанії в організації акцій протестів шахтарів – це не що інше, як «бажання перекласти відповідальність за серйозну кризу в енергетичній галузі на приватну компанію і спроба чиновників уникнути відповідальності за бездумну політику щодо вугільників та енергетиків».

XS
SM
MD
LG