Доступність посилання

ТОП новини

Навальний: рішення про позбавлення реєстрації моєї партії буде оскаржене


Олексій Навальний
Олексій Навальний

Російський опозиціонер Олексій Навальний заявляє, що після позбавлення Мін’юстом Росії реєстрації його «Партії прогресу» демократична коаліція продовжить підготовку до виборів у трьох регіонах, а рішення міністерства буде оскаржене.

За словами Навального, він пов’язує такий крок влади зі створенням демократичної коаліції для участі у виборах 2015-16 року.

Напередодні ввечері прес-служба Міністерства юстиції Росії повідомила, що «Партія прогресу» Навального позбавлена державної реєстрації.

У відомстві зазначили, що «Партія прогресу» не виконала вимог закону «Про політичні партії», згідно з яким має бути «здійснена державна реєстрація регіональних відділень не менш ніж у половині суб’єктів Росії не пізніше ніж через шість місяців від дня державної реєстрації самої політичної партії».

17 квітня було ухвалене рішення, що «Партія прогресу» об’єднується з РПР-ПАРНАС, а її представники балотуватимуться до Держдуми Росії. За словами Навального, сторони хочуть створити політичний блок, який «дозволяє зберегти нинішні структури». Пізніше створення такого альянсу підтримав голова правління громадської організації «Відкрита Росія» Михайло Ходорковський.

«Партія прогресу» спочатку була заснована прихильникам Навального як «Народний альянс». У лютому 2014 року вона змінила назву. 19 лютого 2014 року у Міністерстві юстиції пройшов перший етап реєстрації «Партії прогресу», після чого вона почала створювати регіональні відділення.

Наприкінці 2014 року Олексія Навального засудили до 3,5 року позбавлення волі умовно за звинуваченнями в фінансових махінаціях, які він називає політично мотивованими. Через це він не має права сам балотуватися до парламенту.

XS
SM
MD
LG