Доступність посилання

ТОП новини

США зобов’язалися виділити ще 40 мільйонів доларів на саркофаг над ЧАЕС


Саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС (архівне фото)

США зобов’язалися виділити додаткових 40 мільйонів доларів для будівництва захисного купола над зруйнованим четвертим реактором Чорнобильської АЕС. На конференції міжнародних донорів, які відбулася у Лондоні, оголосили, що гроші будуть виділені Чорнобильському фонду.

Це зобов’язання США беруть на себе у додаток до понад 330 мільйонам доларів, які пообіцяли виділити раніше.

«Сполучені Штати Америки будуть продовжувати підтримувати Україну і багатонаціональні зусилля, щоб повернутися до екологічно безпечного стану на місці аварії на Чорнобильській АЕС. Ми також користуємося цією можливістю, щоб згадати людей, які втратили свої життя через трагічних подій, які сталися 29 років тому», – мовиться у заяві Державного департаменту США, опублікованій у четвер.

29 квітня світові лідери групи G7 заявили, що будівництво нового проекту укриття над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС буде завершене до листопада 2017 року попри недостатнє фінансування. Країни цієї групи пообіцяли виділити 530 мільйонів євро із 650 необхідних для добудови саркофагу.

Роботи із будівництва нового укриття над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС розпочали у 2007 році.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. Водночас точну кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров’я внаслідок аварії, підрахувати неможливо.

Упродовж кількох років у ліквідації наслідків аварії взяли участь приблизно 600 тисяч людей.

Чорнобильська АЕС повністю припинила роботу 2000 року.

XS
SM
MD
LG