Доступність посилання

ТОП новини

США: поліцейським у Балтиморі висунули звинувачення у вбивстві


Прокурор Мерілін Мосбі і загиблий Фредді Ґрей

У Балтиморі у США (штат Меріленд) прокурор Мерілін Мосбі пред’явила кримінальні звинувачення шістьом працівникам поліції, відстороненим від службових обов’язків після того, як у результаті їхніх дій загинув чоловік. Вона зробила цю заяву в п'ятницю, 1 квітня, після того, як у Балтиморі кілька днів тривали заворушення через смерть афроамериканця, заарештованого поліцією.

Мосбі оголосила звинувачення проти водія поліцейського фургона у вбивстві «другого ступеня» (вчиненому свідомими діями, але не планованому). Іншим працівникам поліції були пред’явлені звинувачення у ненавмисному вбивстві, нападі і незаконному арешті.

Мосбі наголосила, що пружинний ніж, у носінні якого поліцейські звинуватили Фредді Ґрея і який був прикріплений всередині кишені його штанів, не був незаконним і підстав для арешту Ґрея не було.

«Результати нашого всебічного, ретельного і незалежного розслідування у поєднанні з визначенням судмедекспертизи засвідчили, що це було вбивство. Ми вирішили, що є підстави для порушення кримінальної справи», – наголосила Мерілін Мосбі.

Вона повідомила, що Ґрей помер у результаті травм, коли його прикували всередині поліцейського фургона наручниками, замість того, щоб прикріпити ременем безпеки, як це слід було зробити згідно з законом.

Загибель у Балтиморі афроамериканця Фредді Ґрея призвела до демонстрацій, які переросли у протести, заворушення і погроми.

XS
SM
MD
LG