Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: дикий капіталізм у газовому секторі минув


Петро Порошенко ©Shutterstock
Петро Порошенко ©Shutterstock

Президент України Петро Порошенко наголошує на важливості демонополізації, диверсифікації та деолігархізації енергетичного ринку. Про це він заявив, відкриваючи обговорення на засіданні РНБО питань енергетичної безпеки.

«Гарантую, що ніхто більше не потрапить в рейтинг «Форбс», знімаючи вершки з використання можливостей державних монополій, з традиційно корупційного середовища в газовому секторі. Держава ні для кого не буде більше дійною коровою. Дикий капіталізм у цій галузі з прийняттям цього закону (закон «Про ринок газу», – ред.), відповідних нормативних актів має закінчитися. Хочу, щоб це почули всюди: і в Києві, і у Відні», – заявив Порошенко, слова якого цитує прес-служба президента.

«Саме в цьому напрямку слід розглядати і арешт 500 мільйонів кубів газу, який Генеральна прокуратура спільно з Міністерством внутрішніх справ здійснила у компанії Osthem», – додав він.

За словами Порошенка, це не є вибіркове ставлення.

«Сподіваюся, сьогодні ми ухвалимо рішення, які повернуть здоровий глузд, елементарний порядок і економічну конкуренцію на ринок електроенергії і тісно пов’язану з ним шахтарську галузь», – наголосив він.

Порошенко зазначив, що монополіям в електроенергетиці, так само, як і іншим монополіям, буде покладено край.

«Політика деолігархізації і демонополізації цілком відповідає національним безпековим інтересам», – додав він.

Напередодні президент Петро Порошенко підписав закон про ринок газу в Україні. Документ передбачає створення нормативної бази діяльності на ринку природного газу, створення в Україні повноцінного ринку природного газу, заснованого на засадах вільної конкуренції. Закон розроблено з метою створення ефективного конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС.

У березні Верховна Рада ухвалила зміни до закону про акціонерні товариства – знизила кворум для проведення загальних зборів акціонерів для всіх АТ, незалежно від їх виду власності до 50% + 1 акція.

Держава володіє 50 + 1% акцій «Укрнафти», але регулярно мала труднощі з проведенням зборів акціонерів даної компанії (структури групи «Приват» Ігоря Коломойського, які контролюють 42% акцій «Укрнафти», найчастіше впливали на це). Ухвалення рішень щодо розподілу чистого прибутку і виплати дивідендів, щодо менеджменту були ускладнені.
Рінату Ахметову належить найбільша енергетична компанія ДТЕК.

На початку квітня у МВС повідомили, що міліція відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем та розкраданням бюджетних коштів з боку посадових осіб групи підприємств Дмитра Фірташа Ostchem.

XS
SM
MD
LG