Доступність посилання

ТОП новини

Іл-76 повністю виконав завдання з евакуації українців – Міноборони


У Міністерстві оборони України заявляють, що екіпаж Іл-76 Повітряних сил ЗСУ виконав у повному обсязі завдання з евакуації громадян з Непалу, незважаючи на позаштатну ситуацію.

Тимчасовий виконувач обов’язків командувача Повітряними силами Збройних сил України Сергій Дроздов пояснив, чому рятувальна операція зайняла так багато часу. За його словами, в основному час пішов на бюрократичні процедури з розмитнення запчастини для літака. Крім того, сказав Дроздов, український літак був 200-им у черзі на посадку в Катманду через велику завантаженість аеропорту.

Він спростував інформацію про те, що в Делі доставили не ту запчастину до літака, заявивши, що деталь була справна, але сталася затримка з розмитненням з боку індійської сторони.

Щодо поломок літака, тимчасовий виконувач обов’язків командувача Повітряними силами Збройних сил України Сергій Дроздов заявив, що літак вилетів із Києва у справному стані, а в 2014 році літак пройшов капітальне обслуговування на авіаремонтному заводі Миколаєва.

Літак Іл-76 Міністерства оборони України, який вилетів із Непалу, близько 4:00 7 травня прибув на військове летовище поблизу Борисполя. На борту перебували 75 українців і 11 громадян інших держав – Польщі, Франції, Грузії та Росії.

Операцію з евакуації українців із Непалу, якою керував виконувач обов'язків голови ДСНС Зорян Шкіряк, критикували в Україні. Літак Іл-76 Міністерства оборони вилетів ще 30 квітня, але прибув до столиці Непалу Катманду тільки 5 травня. Причиною затримки стала поломка літака на шляху до Делі, деталь для ремонту доставляли із Києва.

Також підставою для критики керівника Держслужби з надзвичайних ситуацій стало те, що разом із ним до Катманду полетіла його подруга. За словами Шкіряка, вона допомагала потерпілим від землетрусу, надавала їм психологічну допомогу.

Жертвами руйнівного землетрусу, що стався у Непалі 25 квітня, стали понад сім з половиною тисяч людей, кількість потерпілих перевищила 14 тисяч.

XS
SM
MD
LG