Доступність посилання

ТОП новини

СБУ допитує менеджмент однієї з компаній Ахметова – Наливайченко


Валентин Наливайченко
Валентин Наливайченко

Служба безпеки України допитує менеджмент однієї з компаній Ріната Ахметова, заявляє глава СБУ Валентин Наливайченко.

«Служба безпеки направила повістки менеджменту однієї з компаній, про які ви згадували. В будь-якому разі людину, яка є фактичним власником цієї компанії, і топ-менеджмент цієї компанії допитують слідчі СБУ», – зазначив він, відповідаючи на запитання, чи розслідує СБУ можливу причетність Ріната Ахметова до фінансування сепаратизму.

Глава СБУ також нагадав, що відомство розслідує кримінальне провадження, пов’язане з незаконним фінансуванням з-за кордону акцій під виглядом так званих шахтарських протестів.

24 квітня СБУ відкрила кримінальне провадження за фактами фінансування менеджментом окремих приватних вугільно-добувних компаній акцій протесту шахтарів у Києві.

22-23 квітня у центрі Києва шахтарі пікетували адміністрацію президента, Кабмін та профільне міністерство. Вони перекривали вулицю Хрещатик. Серед тих, хто протестували і називали себе «шахтарями», були невідомі молоді люди. Основна вимога шахтарів – відставка очільника енергетичного міністерства та погашення заборгованості з заробітної плати. Серед демонстрантів були представники як державних шахт, так і приватних, що входять в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова. Після цього деякі експерти припустили, що акції протесту шахтарів є спробою тиску Ахметова на уряд.

Пізніше у компанії ДТЕК заявили, що публічні звинувачення компанії в організації акцій протестів шахтарів – це не що інше, як «бажання перекласти відповідальність за серйозну кризу в енергетичній галузі на приватну компан і спроба чиновників уникнути відповідальності за бездумну політику щодо вугільників та енергетиків».

24 квітня група народних депутатів звернулася до генпрокурора Віктора Шокіна розібратися з роллю Ріната Ахметова і його структур в організації мітингів у Києві. А президент України Петро Порошенко заявив, що силовики вже отримали наказ притягнути до відповідальності тих, хто створює псевдомітинги.

XS
SM
MD
LG