Доступність посилання

ТОП новини

Кримчани просять назвати аеропорт Сімферополя ім’ям Амет-Хана Султана


Амет-Хан Султан
Амет-Хан Султан

Активісти «Українського культурного центру», презентація якого відбулася 7 травня у Сімферополі, планують домогтися перейменування сімферопольського аеропорту. Йому хочуть присвоїти ім’я двічі Героя Радянського Союзу, кримськотатарського льотчика-випробувача Амет-Хана Султана, повідомляє «Крим.Реалії».

За повідомленням одного із творців центру Вельдара Шукурджієва, який оприлюднив відкритого листа активістів, його направлять до Державної ради і Ради міністрів окупованого Криму, а також до уряду Росії.

У своєму листі активісти закликають владу «припинити спекулювати на пам’яті загиблих ветеранів і героїв Другої світової війни», і «підтримувати пам’ять про перемогу словом і ділом».

«Перейменування аеропорту дозволить зміцнити зв’язок між державами антигітлерівської коаліції і ветеранами всіх поколінь і, безсумнівно, зміцнить міжнаціональну згоду у Криму», – йдеться в повідомленні.

Наприкінці лютого 2015 року організація «Кирим бірлігі» та Громадська рада кримськотатарського народу зверталися до президента Росії Володимира Путіна з проханням присвоїти міжнародному аеропорту «Сімферополь» ім’я Амет-Хана Султана.

Радянський льотчик Амет-Хан Султан здійснив 603 бойових вильоти, збив особисто 30 і в складі групи 19 літаків «люфтваффе». За час льотної роботи пілот освоїв близько 100 типів літальних апаратів, його наліт становив 4237 годин. 1 лютого 1971 Амет-Хан Султан загинув під час виконання випробувального польоту на літаючій лабораторії Ту-16. Його поховали на Новодівичому кладовищі у Москві.

XS
SM
MD
LG