Доступність посилання

ТОП новини

Гармаш: Київ зараз дотримується правильної тактики щодо окупованого Донбасу


Сергій Гармаш
Сергій Гармаш

Київ зараз дотримується правильної тактики щодо окупованих територій на Донбасі, вважає головний редактор видання «Остров», голова Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.

«Це, по-перше, економічне удушення цих територій і перевішування цих територій на шию Росії. Принаймні, Київ виявляє до цього волю. Не можу сказати, що все вдається, тому що туди все ж таки заходять вантажівки і продовжуються економічні відносини. На мій погляд, потрібно повністю заборонити всі економічні відносини з окупованою територією, інакше це просто співробітництво з окупаційною владою», – сказав Гармаш.

Також він вважає, що Україна за допомогою Мінських угод має тягнути час і нарощувати свою військову міць.

«За цей час ми переозброюємо свою армію, посилюємо її, будуємо фортифікаційні споруди. Чим сильніше стаємо ми, тим слабкішим стає суперник. Я маю на увазі не «ДНР» і «ЛНР», а Росію. По ній б’ють економічні санкції, чим більше вона витрачає грошей на озброєння, тим менше грошей отримує її населення, відповідно соціальне невдоволення і так далі», – вважає експерт.

У березні Верховна Рада України визнала окремі райони Донбасу тимчасово окупованою територією. Відповідно до постанови, на окупованій території Донбасу запроваджується особливий порядок здійснення місцевого самоврядування, до моменту виведення всіх незаконних збройних формувань та відновлення повного контролю України над державним кордоном.

XS
SM
MD
LG