Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: 70 років тому агресор закінчив військовим трибуналом


Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив зі зверненням із нагоди Дня пам’яті та примирення, який Україна разом із багатьма країнами Європи та світу відзначає 8 травня.

«Сімдесят років тому в Європі закінчилася Друга світова війна – найстрашніша і найжорстокіша в людській історії. В ці дні ми вклоняємося пам’яті десятків мільйонів загиблих і відзначаємо Перемогу, яку здобули народи антигітлерівської коаліції», – сказав Яценюк.

«Україна опинилася в самому центрі війни – чорні плуги смерті пройшли нашою землею із заходу на схід і зі сходу на захід. Сім мільйонів українців пішли на фронт, половина з них загинула. За роки війни населення України зменшилося на 14 мільйонів людей», – наголосив прем’єр.

Він назвав «важливим уроком Другої світової» те, що агресор у тій війні «закінчив військовим трибуналом». «Будь-який агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму», – твердить Арсеній Яценюк.

Україна вперше у своїй історії відзначає 8 травня як День пам’яті та примирення. Ця дата встановлена указом президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни». Верховна Рада збереться наурочисте засідання, щоб вшанувати всіх, хто боровся з нацизмом.

XS
SM
MD
LG