Доступність посилання

ТОП новини
19 травня 2021, Київ 03:53

ОБСЄ повідомляє про нові бої на сході України в понеділок


(архівне фото)

Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомляє, що її Спеціальна моніторингова місія в Україні стала в понеділок, 11 травня, свідком нових інтенсивних боїв біля донецького аеропорту і села Широкина під Маріуполем.

За даними спостерігачів місії, такі інтенсивні бої переривалися того дня періодами тривалого спокою.

Зокрема, на спостережному пункті на залізничному вокзалі в окупованому Донецьку спостерігачам повідомили, що в ніч із 10 на 11 травня артилерійських обстрілів у тій місцевості не було. Але за час перебування на пункті з 8.05 до 17.00 члени місії почули 105 вибухів і час від часу вогонь зі стрілецької зброї, включно з важкими кулеметами.

Також уранці 11 травня спостерігачі зазначили спокій біля села Бердянського, що поруч із Широкином і контролюється українськими військами, але зауважили численні свіжі кратери від вибухів, один із яких був за два метри від спостережного посту ОБСЄ; місцеві мешканці сказали, що обстріл відбувся попередньої ночі.

У самому Широкині вдень 11 травня було спокійно, але, як тільки спостерігачі стали від’їжджати з села о 16.15, на околиці села почалася стрілянина зі стрілецької зброї й мінометів. О 16.30 у регіоні Бердянського й Широкина вже відбувалася інтенсивна перестрілка з танків, мінометів і зенітних установок. Станом на 19.20, коли спостерігачі залишали цю місцевість, бій іще тривав, мовиться в повідомленні.

У прес-центрі штабу антитерористичної операції повідомляли в понеділок, 11 травня, що того дня, починаючи з 5.34 і до 10.19, у зоні АТО не пролунало жодного пострілу.

Того дня на окупованих територіях сепаратисти святкували роковини влаштованих ними рік тому псевдореферендумів щодо «незалежності» від України.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG