Доступність посилання

ТОП новини
09 травня 2021, Київ 16:43

В Ірані сподіваються досягти ядерної угоди зі світовою спільнотою


Аббас Арагчі, архівне фото

Заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Арагчі сподівається, що домовленості про обмеження ядерної програми Тегерана в обмін на полегшення і врешті зняття санкцій вдасться досягти до узгодженого сторонами терміну 30 липня.

Арагчі, який очолює іранську делегацію на ядерних переговорах, виступив у Відні перед початком нового кола переговорів про цю домовленість про остаточне узгодження детальних технічних параметрів згортання ядерної програми Ірану.

У вівторок, 12 травня, він зустрічається з представником Європейського союзу Гельґою Шмід, заступником генерального секретаря з політичних питань Європейської служби зовнішніх дій. У середу, 13 травня, до них має приєднатися представник США, заступник державного секретаря Венді Шерман. Інші країни, що беруть участь у цих переговорах, – Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія і Франція, – пришлють на них своїх представників у п’ятницю, 15 травня.

За словами дипломатів, раніше на цих переговорах сторони досягли певного поступу в розробці проекту остаточної домовленості, але ще залишаються неузгодженими деякі принципові питання.

Нинішні переговори почалися по тому, як на початку квітня учасники переговорів про суперечливу ядерну програму Тегерана узгодили у принципі політичну домовленість щодо її згортання.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG