Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада закликає ЄС надати «позитивний сигнал щодо запровадження безвізового режиму»


Верховна Рада закликала інституції та держави-члени Європейського союзу надати позитивний сигнал щодо запровадження безвізового режиму для громадян України та Грузії і визначити при цьому чіткий термін запровадження безвізового режиму.

Також український парламент закликає ЄС підтримати Україну та інші країни-учасниці програми Євросоюзу «Східне партнерство» на шляху реформ та інтеграції політичного, економічного та соціального устроїв із Європейським союзом, мовиться в постанові.

«Сьогодні Україна перебуває на завершальній стадії виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України… Українське суспільство зберігає надію, що Ризький саміт «Східного партнерства» у травні дозволить зафіксувати чіткі перспективи надання Україні безвізового режиму», – заявляє Верховна Рада.

Голові Верховної Ради доручено невідкладно направити текст цього звернення до Європейського парламенту, Європейської комісії та національних парламентів держав-членів ЄС.

Цього ж дня, в четвер, 14 травня, про спільні дії напередодні саміту «Східного партнерства» в Ризі, зокрема в контексті надання громадянам України перспективи безвізового режиму з боку ЄС, говорили президент Петро Порошенко і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Минулого тижня Європейська комісія заявила, що ані Україна, ані Грузія не отримають безвізового режиму з ЄС на саміті «Східного партнерства» в Ризі наприкінці цього місяця. Єврокомісія, яка оприлюднила чергові щорічні звіти щодо лібералізації візового режиму з обома країнами, лише пообіцяла, що готова за умови досягнення прогресу в цих двох країнах перенести на раніший термін час оприлюднення наступного звіту – можливо, на кінець нинішнього року.

У звіті Єврокомісії йшлося про те, що і Україні, і Грузії треба зробити більше в галузі боротьби з корупцією і торгівлею людьми. Грузію закликали досягти прогресу в боротьбі з обігом наркотиків, а Україну Брюссель закликав активізувати закони, що стосуються організованої злочинності і боротьби з дискримінацією.

Молдова вже отримала безвізовий режим із ЄС (точніше, з державами «шенгенської зони») у 2014 році і залишається тільки однією із шести країн «Східного партнерства», яка здобула цей режим.

XS
SM
MD
LG