Доступність посилання

ТОП новини

Іран: в разі остаточної угоди із Заходом рівні експорту нафти відновляться за 3 місяці


Влада Ірану сподівається, що експорт її нафти зможе повернутися на рівень, що був до запровадження санкцій, протягом трьох місяців, якщо буде досягнуто остаточну угоду з країнами Заходу. Як передає Reuters, про це у понеділок, 18 травня, заявив заступник міністра нафти Ірану Рокнедін Джаваді, який є також керівником Національної іранської нафтової компанії, в кулуарах Азійської нафтогазової конференції в Малайзії.

«Ми можемо повернутися до рівнів експорту, які мали до санкцій», – сказав чиновник, додавши, що йдеться про експорт близько 2,5 мільйонів барелей на добу.

Іран і світові держави нині проводить переговори щодо всеосяжної ядерної угоди, якамає на меті обмежити ядерну програму Тегерана в обмін на зняття санкцій, у тому числі ембарго на постачання нафти.

Рада Євросоюзу на рівні міністрів закордонних справ затвердила запровадження нафтового ембарго щодо Ірану у липні 2012 року. Постачання нафти з Ірану було заборонено у відповідь на відмову Тегерана припинити «чутливі» ядерні розробки.

За запасами нафти Іран посідає 4-е місце у світі (після Саудівської Аравії, США і Росії). Сумарні запаси складають понад 350 мільярдів барелів. Частку Ірану у світовому видобутку сирої нафти оцінюють у понад 5,5 відсотків.

XS
SM
MD
LG