Доступність посилання

ТОП новини

У столиці Росії згадують депортовані в СРСР народи


У столиці Росії Москві опозиційна партія «Яблуко» провела біля будівлі мерії низку пікетів на згадку про депортацію народів у колишньому СРСР.

Акція відбулася в такому вигляді після відмови уряду міста дозволити мітинг і пікети в центральній частині Москви, повідомляє партія на своєму сайті.

Акцію організував Комітет протидії ксенофобії. Вона приурочена до річниці депортації кримських татар та інших народів, насильно переселених зі своїх територій у роки правління Сталіна.

Москвичі вишикувалися ланцюгом із двох боків Тверської вулиці в центрі Москви з плакатами, на яких розповідалося про те, які народи були депортовані – а це, крім кримських татар та деяких інших народів, що жили у Криму, також курди, корейці, німці, фіни та деякі інші.

Секретар політкомітету партії «Яблуко» Галина Михальова заявила журналістам, що в забороні таких акцій виявляється вороже ставлення мерії Москви до депортованих народів.

На 71-і роковини депортації кримськотатарського народу партія «Яблуко» опублікувала заяву, в якій мовиться, що «заборона заходів, присвячених річниці депортації, є доказом, що права репресованих народів досі не відновлені».

День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму вшановують 18 травня.

XS
SM
MD
LG