Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін звернувся до Ради щодо розміщення миротворців на Донбасі


Кабінет міністрів звернувся до парламенту з проханням внести зміни до закону «Про допуск та умови перебування підрозділів Збройних сил та інших держав на територію України».

«Уряд пропонує, щоб парламент розглянув це питання і дав можливість допускати іноземні підрозділи на територію України в тому випадку, якщо такі іноземні підрозділи здійснюють операції з підтримки миру і безпеки на підставі рішення ООН або ЄС. Ми будемо просити президента визначити цей законопроект як невідкладний», – заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час засідання уряду.

Наразі цього урядового законопроекту на сайті Верховної Ради немає.

Чинний закон «Про допуск та умови перебування підрозділів Збройних сил та інших держав на територію України» передбачає, що іноземні військові підрозділи можуть бути допущені на територію України з метою проведення навчань, транзитного переміщення, надання Україні, на її прохання, військової допомоги у відсічі збройної агресії, надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також обслуговування тимчасово розміщених на території України відповідно до міжнародних договорів України військових частин.

Президент України Петро Порошенко пропонує ввести в зону протистояння на сході України, зокрема, на неконтрольовану Києвом ділянку кордону з Росією миротворчий контингент у вигляді поліційних сил Європейського союзу, в ідеалі за мандатом Ради безпеки ООН. Проте у Євросоюзі наразі немає згоди щодо ідеї про направлення на схід України спеціальних миротворчих сил або підрозділів з Європи.

XS
SM
MD
LG