Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: військові з 3-ї окремої бригади спецназу ГРУ перебувають в Україні з березня 2014 року


У Службі безпеки України заявляють, що російські військові з Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Росії перебувають на Донбасі з березня 2014 року.

«3-я окрема бригада спецназу ГРУ була перекинута на територію Луганської області і приблизно з березня минулого року була на основі ротації», – заявив керівник департаменту СБУ з інформаційної безпеки держави Віталій Найда.

СБУ також встановила військовослужбовців 3-ї окремої бригади спецпризначення ГРУ, які брали участь у воєнних діях в Україні, і опублікувала їхні імена.

Російська сторона наразі цю заяву СБУ не коментувала, проте раніше влада Росії неодноразово заявляла, що російських військових на Донбасі немає.

Раніше також російські блогери оприлюднили нові дані про трьох кадрових російських військовослужбовців із іншої, 16-ї бригади спецназу ГРУ Збройних сил Росії, які, ймовірно, воювали і загинули на Донбасі. Блогер Руслан Левієв опублікував в «Живому журналі» повний текст розслідування про знайдені ним могили солдатів у російських регіонах.

17 травня українські військові повідомили про затримання на Донбасі двох російських спецназівців. Згодом в СБУ заявили, що їх офіційно підозрюють у створенні терористичної групи чи організації. Міністерство оборони Росії на це закликало негайно звільнити росіян. У відомстві заявили, що ці двоє громадян дійсно служили в російській армії, але на момент затримання вже не числилися в Збройних силах.

У Кремлі, коментуючи інформацію про затримання в Україні, 18 травня знову заявили, що російських військових на Донбасі немає.

На цю ж тему:

21.05.2015
Спецназ Росії на Донбасі: вбиті і полонені

«Загальні втрати супротивника під Дебальцевим нами оцінені в кількості близько 2000 осіб» – український спецназівець далі
XS
SM
MD
LG