Доступність посилання

ТОП новини

276 суддів Криму офіційно підозрюють у державній зраді – прокуратура


Генеральна прокуратура повідомила про підозру про державну зраду 276 суддям Криму, повідомляє прес-служба відомства.

«Установлено, що ці судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу судді, після анексії Росією півострова Крим з березня 2014 року почали здійснювати «правосуддя» у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення. У листопаді-грудні 2014 року вони, відповідно до указів президента країни-агресора «Про призначення суддів федеральних судів», перейшли на службу до вказаних незаконно створених судів», – йдеться у повідомленні.

«Цинізм дій цих «служителів Феміди» полягає в тому, що майже протягом всього 2014 року, приймаючи судові рішення «Іменем Російської Федерації», вони засвідчували легітимність цих же рішень гербовою печаткою України. Дотепер зазначені судді, які досі в Україні не звільнені із своїх посад, мали змогу вільно пересуватись територією нашої держави», – додають у прокуратурі.

Перед Верховним судом України та Верховною Радою, зазначають у ГПУ, ініціюється питання щодо позбавлення недоторканності цих суддів, тобто надання згоди на їх затримання та обрання запобіжного заходу тримання під вартою.

Слідчі розслідують кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів Криму злочину, передбаченого частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Раніше Генеральна прокуратура відкрила кримінальні провадження щодо 413 колишніх працівників прокуратури Криму, їх також підозрюють у державній зраді.

16 березня 2014 року за військової і політичної підтримки Росії у Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом «референдум про самовизначення» Криму. За твердженням самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

21 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про «приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації».

XS
SM
MD
LG