Доступність посилання

ТОП новини

США підтримують «Східне партнерство» в час посилення тиску й дезінформації Росії


©Shutterstock
©Shutterstock

Сполучені Штати Америки висловили тверду підтримку зусиллям Європейського союзу розвинути тіснішу співпрацю і партнерство з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою й Україною, заявив Державний департамент США.

Ця підтримка, висловлена на саміті програми ЄС «Східне партнерство», особливо важлива в час посилення тиску й дезінформації Росії в усьому регіоні, мовиться в заяві Державного департаменту США.

Зі свого боку, США теж зобов’язуються підтримувати подальші ініціативи, що підтримують демократію і добре урядування, посилюють енергетичну безпеку, долають корупцію і підтримують економічний і соціальний розвиток у країнах-учасницях «Східного партнерства», заявила речниця Державного департаменту США Марі Гарф у п’ятницю, 22 травня.

Окремо на брифінгу того ж дня вона повідомила, що державний секретар США Джон Керрі в розмові з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, серед іншого, вкотре наголосив йому, що Росія має робити поступ із повним виконанням її зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання в частині сходу України. За її словами, телефонна розмова двох чільників дипломатії відбулася в четвер, 21 травня.

Дводенний саміт учасників програми Європейського союзу «Східне партнерство», що охоплює згадані шість країн, завершився у столиці Латвії Ризі у п’ятницю, 22 травня.

XS
SM
MD
LG