Доступність посилання

ТОП новини

СБУ допустить представників посольства Росії до двох затриманих військових – Лубківський


Служба безпеки України обіцяє допустити представників посольства Росії до двох арештованих російських військових після узгодження процедурних питань із Міністерством закордонних справ, заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

«Немає жодних перешкод для відвідування цих громадян консульськими співробітниками посольства Росії в Україні... Вони будуть допущені до арештованих після узгодження російською стороною всіх процедурних питань із МЗС України», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Лубківський також додав, що стан здоров’я арештованих росіян є задовільним.

25 травня в МЗС Росії закликали українську владу якнайшвидше забезпечити доступ представника посольства Росії в Києві до затриманих на Донбасі спецназівців Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва. У російському дипломатичному відомстві також заявили, що з першого дня затримання росіян посольство Росії в Україні домагається зустрічі з ними російського консула.

Водночас у СБУ раніше зазначали, що станом на 22 травня Росія не просила про зустріч консульських працівників із затриманими 16 травня на Донбасі російськими військовослужбовцями.

Громадян Росії Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва затримали після бою з українськими військовими у Луганській області 16 травня. У СБУ повідомили, що вони є військовослужбовцями спецназу Головного розвідувального управління Росії, їх офіційно підозрюють у терористичній діяльності.

Міністерство оборони Росії через добу, 18 травня, підтвердило факт затримання в Україні російських громадян Александрова і Єрофеєва, однак заперечило, що вони є чинними російськими військовослужбовцями.

У Кремлі, коментуючи інформацію про затримання в Україні, вкотре заявили, що російських військових на Донбасі немає.

Пізніше представники міжнародних організацій, зокрема спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зустрілися з затриманими російськими військовими у Києві. В ОБСЄ зазначили, що під час зустрічі затримані визнали, що вони є кадровими військовими Російської Федерації.

XS
SM
MD
LG