Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровська облрада визнала Росію державою-агресором


Депутати Дніпропетровської обласної ради підтримали звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та парламентів держав світу про визнання Росії державою-агресором, а «ДНР» та «ЛНР» – терористичними організаціями. За таке рішення проголосували 92 з 103 депутатів облради.

Документ має назву – «Звернення щодо необхідності встановлення миру в Україні та запобігання соціальної та економічної катастрофи».

Окрім звернення «про визнання Російської Федерації державою-агресором, а «ЛНР» та «ДНР» – терористичними організаціями», у документі також є вимоги до центральної влади в Україні, зокрема, «встановити в країні стабільний мир, зосередившись на виконанні Мінських угод, провести індексацію пенсій і заробітних плат з урахуванням реального рівня інфляції, відмовитися від запланованого підвищення комунальних тарифів».

У Дніпропетровській облдержадміністрації до ухваленого рішення поставились схвально.

«Сьогодні депутати Дніпропетровської обласної ради підтримали свої громади й офіційно заявили: «Росія – країна-агресор». Вона розпалює ворожнечу всередині нашої країни, через неї гинуть наші герої», – заявив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Ухваленню заяви облради передував мітинг, який відбувався біля будівлі облради, – активісти вимагали визнання Росії країною-агресором.

29 квітня 2015 року у Дніпропетровську десятки активістів вже пікетували обласну раду з такими вимогами, однак тоді питання не було внесене до черги денної сесії.

27 січня 2015 року у Верховній Раді України підтримали звернення до міжнародних організацій про визнання угруповань «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями, а також про визнання Росії країною-агресором.

XS
SM
MD
LG