Доступність посилання

ТОП новини

У Запоріжжі люди з ВІЛ пікетували облдержадміністрацію і вимагали закупити препарати


У Запоріжжі люди з ВІЛ пікетували облдержадміністрацію, 27 травня 2015 року
У Запоріжжі люди з ВІЛ пікетували облдержадміністрацію, 27 травня 2015 року

Біля Запорізької облдержадміністрації активісти місцевого осередку «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ» вимагали негайно закупити препарати антиретровірусної терапії для людей з ВІЛ.

Учасники акції принесли до будівлі чорну тканину та спеціальний плакат, використовуючи стрічку активісти обгородили для себе «місце на цвинтарі».

«В Україні складається критична ситуація з закупкою ретровірусних препаратів. Кошти були перераховані фірмі, яка мала в 180-денний термін закупити препарати першого спектру. 30 тисяч чоловік по всій Україні потребують цих ліків. Вийшла постанова Кабінету міністрів № 117 від 22 жовтня 2014 року, яка дозволяла МОЗ робити стовідсоткову передплату за ретровірусні препарати. І фірма мала зробити закупівлю в 180-денний термін, але цього не зробила. Під загрозою у Запоріжжі на сьогоднішній момент немає таких людей, бо у нас в центрі СНІДу все правильно сплановано. У червні ніхто не перестане отримувати препарати, але з нового року така ж ситуація чекає і нашу область. Відповідно ми приєдналися до всеукраїнської акції», – розповіла заступник запорізького обласного осередку «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ»Ірина Дорошенко.

Напередодні аналогічна акція пройшла в Києві. Активісти «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ», благодійного фонду «Пацієнти України» і «Центру протидії корупції» пікетували будівлю уряду з вимогою негайно закупити препарати антиретровірусної терапії для людей з ВІЛ. За даними активістів, наявний запас ліків закінчиться 15 червня.

Вчора представники МОЗ України заявили, що перерозподілили препарати між пацієнтами, і їх вистачить до кінця червня. У пацієнтських організаціях кажуть, однак, що заміна препаратів може нашкодити людям, бо вони не зможуть в разі чого перейти до попередньої схеми лікування.

XS
SM
MD
LG