Доступність посилання

ТОП новини

МВС розпочало кримінальне провадження щодо видання «Наші гроші» – Шалайський


МВС розпочалокримінальне провадження щодо видання «Наші гроші» через розповсюдження недостовірної інформації. Про це у своєму Facebook повідомив головний редактор сайту «Наші Гроші» Олексій Шалайський, який 27 травня отримав офіційне повідомлення від слідчого.

Відповідно до документу, справа стосується публікації «МВС вважає, що Курченко вкрав у «Нафтогазу» не тільки газ, а і бензину на 450 мільйонів».

У статті повідомлялось, що у березні 2015 року суд дав санкцію Міністерству внутрішніх справ на позапланову ревізію «Нафтогазу України» в рамках кримінального провадження щодо можливого незаконного заволодіння «нафтогазівського» бензину на 450 мільйонів гривень фірмою «ГазУкраїна-2020» ще у 2012 році.

«Наші Гроші» з посиланням на рішення суду описали історію та оприлюднили назви компаній, які фігурували у провадженні, однак назви «Фінанспромгазу» серед них не було і у публікації не згадувалась.

В аналогічну ситуацію також потрапило видання «Інсайдер», проти якого також порушено кримінальне провадження за поданням компанії «Фінанспромогаз», заявив радник глави МВС Антон Геращенко.

Після повідомлення про ці кримінальні провадження Геращенко назвав це розслідування «прикладом кричущої некомпетентності або корумпованості слідчого».

«Виходячи з листа слідчого, кожен журналіст, який пише про нанесення збитків державі тією чи іншою компанією, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за статтею 192 Кримінального кодексу «заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою», що є, в даному випадку, маячнею», – заявив Геращенко.

Він зазначив, що цей факт – «приклад кричущої некомпетентності або корумпованості слідчого або того, хто незаконно мав на нього тиск», а також зауважив, що цей факт не залишиться безкарним.

«Всі необхідні рішення для перевірки і притягнення до відповідальності винних посадових осіб Бориспільського райвідділу міліції і безпосередньо слідчого П’янило – міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим прийняті», – наголосив Геращенко.

Він також пообіцяв опублікувати результати розслідування найближчим часом.

XS
SM
MD
LG