Доступність посилання

ТОП новини

ЄС назвав «чорний список» Росії «свавільним і необґрунтованим» заходом


Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні
Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні

В офісі верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні назвали «чорний список» Росії «свавільним і необґрунтованим» заходом. Про це йдеться в поширеній Європейською службою зовнішніх дій заяві офіційного представника координатора дипломатії ЄС.

«В останні кілька місяців декільком політикам ЄС було відмовлено у в'їзді після прибуття на кордон з Росією. Російська влада виправдовувала ці відмови, посилаючись на включення цих осіб до конфіденційного «стоп-списку». Після кожної з цих відмов ЄС і держави-члени союзу, які постраждали (внаслідок відмови у перетині кордону − ред.), просили прозорості і розкриття змісту цього списку», − сказано в документі.

У заяві зазначається, що на сьогоднішній день список із 89 імен був поширений російською владою.

«Ми не маємо будь-якої іншої інформації щодо законних підстав, критеріїв та процесу ухвалення цього рішення. Ми вважаємо цей захід таким, що є абсолютно свавільним і необґрунтованим, особливо за відсутності будь-яких подальших роз'яснень та прозорості», − мовиться в заяві.

Минулого тижня до Росії не пустили німецького політика, члена Бундестагу Карла-Георга Велльмана, що спонукало до припущень про таємний список Кремля як відповідь на західні санкції.

Раніше телекомпанія з Фінляндії оприлюднила список європейських політиків, яким, за її даними, заборонений в’їзд на територію Росії. У цьому списку 89 прізвищ. Йдеться про членів Європарламенту і законодавчих органів Євросоюзу та військових чиновників.

Більшість осіб зі списку є громадянами Великобританії, Швеції, Польщі та країн Балтії. Але є і представники Німеччини, зокрема заступник голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Міхаель Фукс, який неодноразово вітав економічні санкції Заходу проти Росії. У списку небажаних для Росії також опинилися колишній єврокомісар Штефан Фюле, депутат Європейського парламенту Яромір Штєтіна і депутат чеського парламенту Марек Женішек та інші.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після анексії Росією Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, хоча є «добровольці».

На цю ж тему:

30.05.2015
Шульц: готовий вжити заходів у відповідь на «чорний список» Росії

Телекомпанія Фінляндії оприлюднила список європейських політиків, яким заборонений в'їзд на територію Росії далі
XS
SM
MD
LG