Доступність посилання

ТОП новини

Дружина Джемілєва про справу проти сина: треба дочекатися вироку суду


Хайсер Джемілєв
Хайсер Джемілєв

Близькі та соратники Мустафи Джемілєва заявляють, що вердикт суду присяжних щодо сина лідера кримськотатарського народу Хайсера, ще нічого не означає. Вони очікують вироку краснодарського крайового суду Росії.

«Поки радіти нічому. Вироку суду не було. Треба дочекатися рішення суду. Поки стримано все сприймаємо. Всі 12 осіб (присяжні засідателі – ред.) визнали подію ненавмисним вбивством – для нас це позитивно», – сказала у коментарі для «Крим.Реалії» дружина Мустафи Джемілєва Сафінар.

За інформацією Джемілєвої, наступного тижня мають винести вирок її синові, і вона збирається вирушити на засідання краснодарського крайового суду. Востаннє, за її словами, вона бачила Хайсера у четвер, 28 травня, коли їздила до Краснодару. «Він почувався нормально», – сказала вона.

Дружина Джемілєва також додала, що незалежно від рішення суду захист вимагатиме, щоб Хайсер Джемілєв відбував покарання на території України.

Голова Центральної виборчої комісії Курултаю Заїр Смедляєв також закликає не поспішати з висновками щодо вердикту суду присяжних.

«Я б дочекався остаточного рішення. Але сам вердикт суду присяжних говорить про те, що взяли до уваги ті докази, які є. Дійсно, тоді не було навмисного вбивства. Хайсер Джемілєв не ховався від слідства. Хотілося б сподіватися, що таким же буде і вирок суду. Адже Хайсер весь цей термін справно відсидів у в'язниці, не відмовлявся від співпраці зі слідством», – сказав Смедляєв «Крим.Реалії».

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, коментуючи «Крим.Реалії» вердикт присяжних, зазначив, що за міжнародними правилами за одне й те саме діяння не можна судити двічі.

«Вироку суду ще немає, це думка присяжних. Вони не приймають рішення, а рекомендують. Можливо, все йде до того, щоб захист і родичі визнали рішення саме російського суду, оскільки за ним покарання передбачається менше, ніж за вироком українського суду», – вважає Умеров. На його думку, не виключено, що вирок, який винесуть, може мати далекосяжний політичний хід.

У Краснодарському крайовому суді Росії 2 червня присяжні одноголосно виправдали Хайсера Джемілєва за звинуваченням в умисному вбивстві з хуліганських мотивів.

4 червня відбудеться обговорення вердикту, після чого суд, за даними адвоката Хайсера Джемілєва, винесе вирок.

XS
SM
MD
LG