Доступність посилання

ТОП новини

Рада ЄС змінила формулювання причини санкцій проти Табачника


Дмитро Табачник
Дмитро Табачник

Рада ЄС повідомила про зміну мотивування, за яким колишній міністр освіти і науки України Дмитро Табачник залишиться в списку осіб, проти яких діють санкції.

Згідно з повідомленням, Табачник перебуватиме в санкційному списку ЄС як «людина, проти якої українська влада проводить розслідування у зв’язку з його роллю в незаконній розтраті бюджетних коштів».

Як йдеться в повідомленні, опублікованому в Офіційному журналі ЄС, до 3 червня Табачник може направити Раді ЄС свої оцінки нової мотивувальної частини і заперечення.

Раніше Табачника також називали причетним до незаконного виведення коштів за межі України.

1 червня стало відомо, що Євросоюз схвалив продовження санкцій проти соратників колишнього президента України Віктора Януковича – Дмитра Табачника, Олени Лукаш і Сергія Клюєва.

«Санкції проти Табачника і Лукаш продовжені на рік, щодо Сергія Клюєва – на 4 місяці, щодо Віктора Януковича-молодшого – зняті», – написав кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк на своїй сторінці у Twitter.

Віктор Янукович, син екс-президента, загинув у березні у Росії.

Очікується, що це рішення буде опубліковане в офіційному журналі ЄС у суботу, 6 червня.

5 березня ЄС ухвалив рішення продовжити санкції щодо Табачника, Лукаш, Клюєва і Януковича-молодшого до 6 червня.

Міжнародна спільнота запровадила санкції проти низки російських діячів, а також соратників екс-президента України Віктора Януковича після анексії Росією Криму у березні 2014 року. Після перших обмежувальних заходів їх кілька разів посилювали.

XS
SM
MD
LG