Доступність посилання

ТОП новини

У Грозному розгромили офіс «Комітету проти тортур»


Голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін
Голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін

У столиці російської республіки Чечні Грозному напали на офіс Зведеної мобільної групи «Комітету проти тортур». Як повідомляє правозахисна організація в Twitter, люди в масках увірвалися в офіс і почали все трощити. Співробітникам організації вдалося втекти через вікно.

Раніше кувалдами був розбитий службовий автомобіль, потім зламані двері і розбиті вікна. Співробітників поліції біля будівлі немає.

Прямо під вікнами офісу Зведеної мобільної групи сьогодні зібрався мітинг на захист убитого ставропольської поліцією в ході затримання Джамбулата Дадаєва. Присутні тримають плакати «Чому мовчить Каляпін!» «Дадаєв – жертва свавілля!».

Акція була організована несподівано замість запланованого раніше масового мітингу проти «інформаційної агресії щодо Чечні і Росії», яку, на думку чеченської влади, почали незалежні російські ЗМІ («Нова газета» «Комерсант», телеканалом «Дождь», рухом «Відкрита Росія») . З невідомих причин мітинг був скасований, а анонс про нього видалений з офіційних чеченських сайтів.

Зведена мобільна група російських правозахисників працює в Чечні на вахтовій основі. Нею керує глава «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін. У грудні офіс правозахисників в Грозному був спалений, а двоє співробітників групи затримані поліцейськими на кілька годин.

XS
SM
MD
LG