Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті кажуть, що сподівалися на зміну мислення Росії


Президент Європарламенту Мартін Шульц

Європарламент довго не запроваджував обмежувальних заходів проти Росії, оскільки сподівався на зміну мислення російського керівництва, заявив речник президента Європарламенту Армін Махмер, коментуючи запровадження обмежувальних заходів проти російських діячів.

«Це не вперше, коли представникам Європарламенту забороняють в’їзд чи вносять в обмежувальні списки Росії абсолютно свавільним та непрозорим чином. Ми довго чекали з реакцією лише тому, що ніколи не хотіли закривати канали комунікації. До цього часу ми чекали, що їхнє мислення зміниться. Але цього не сталося. Натомість ми зіштовхнулися з цим списком, тож президент Європарламенту вирішив відреагувати негайно», – сказав Махмер у середу, 3 червня, в інтерв’ю Радіо Свобода.

Напередодні Європарламент запровадив обмежувальні заходи проти російських посадовців у відповідь на «чорний список» європейських політиків, яким заборонено в’їзд до Росії.

Як заявив президент Європарламенту Мартін Шульц, в очікуванні скасування Росією списку нев’їзних європейських політиків Європарламент обмежить доступ до своїх установ представникові Росії в ЄС Володимирові Чижову й іншим російським дипломатам, імена яких наразі не називають.

Міністерство закордонних справ Росії розкритикувало обмежувальні заходи Європарламенту, запроваджені проти російських посадовців у відповідь на «чорний список» європейських політиків.

Минулого тижня телекомпанія з Фінляндії оприлюднила список європейських політиків, яким, за її даними, заборонений в’їзд на територію Росії. У цьому списку 89 прізвищ. Йдеться про членів Європарламенту і законодавчих органів Євросоюзу та військових чиновників.

30 травня в офісі верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні назвали «чорний список» Росії «свавільним і необґрунтованим» заходом.

XS
SM
MD
LG