Доступність посилання

ТОП новини

У Чечні порушили справу через погром в офісі Комітету проти тортур


Голова російського Комітету проти тортур Ігор Каляпін
Голова російського Комітету проти тортур Ігор Каляпін

У Чечні порушили кримінальну справу за фактом погрому в офісі Комітету проти тортур у Грозному. Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ республіки Апті Алаудінов, справу порушили за статтями «псування майна» та «проникнення».

Раніше у четвер на спеціальному засіданні Ради з прав людини при президенту Росії, представник російського МВС Вадим Гайдов заявив, що у відомстві не мають інформації про порушення кримінальних справ після нападу на правозахисників у Грозному.

Голова Комітету проти тортур Ігор Каляпін, виступаючи на засіданні, заявив, що упродовж півтори годин після початку погрому правозахисники дзвонили у різні відділення поліції Грозного, але ніде не знімали слухавка. Після цього у МВС Чечні зателефонували співробітники офісу організації з Нижнього Новгороду. Однак чеченські поліцейські відповіли їм, що у них «багато викликів». Каляпін також повідомив, що після нападу на офіс Комітету проти тортур невідомі прибрали всі сліди погрому.

Напад на офіс Комітету проти тортур у Грозному стався 3 червня під час акції протесту через загибель Джамбулата Дадаєва під час його затримання ставропольською поліцією 19 квітня.

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що правозахисники самі спровокували напад, відмовивши родичам Дадаєва у проведенні розслідування його смерті.

У Комітеті проти тортур заявили, що ніхто не просив співробітників організації проводити розслідування загибелі Дадаєва. Правозахисники вважають, що влада Чечні організувала мітинг, щоб приховати напад на їхню організацію.

Після погрому з офісу Комітету проти тортур в Грозному зникли всі документи і справи, якими займалася організація.

XS
SM
MD
LG