Доступність посилання

ТОП новини

«Рада міністрів» анексованого Криму створила кримськотатарський телеканал


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Російський «Рада міністрів» Криму на засіданні 9 червня створила автономну некомерційну організацію «Громадська кримськотатарська телерадіокомпанія» (ОКТ), повідомляє проект Радіо Свобода Крим.Реалії.

Засновником телеканалу призначений Державний комітет у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян «уряду» анексованого Криму.

«Ми вже проговорили з урядом (Росії – ред.), гроші – 177 мільйонів рублів – на це виділені. Питання створення суспільного кримськотатарського телебачення – завдання номер один для Міністерства зв’язку та інформації», – сказав «прем’єр-міністр» окупованого півострова Сергій Аксьонов на засіданні.

Як зазначили в ході засідання, для телеканалу вже виділено приміщення, дозвільні інстанції – в очікуванні юридичних узгоджень.

«У нас все проговорено. Ми вже виділили в нашому медіацентрі на вулиці Козлова (у Сімферополі) приміщення необхідного обсягу, проговорили попередньо з усіма дозвільними інстанціями – там чекають юридичного факту створення підприємства», – сказав «глава Мінінформу» Криму Дмитро Полонський.

Аксьонов сказав, що чекає від Держкомнацу концепцію ОКТ вже наступного тижня.

З 1 квітня 2015 року перший кримськотатарський телеканал ATR припинив мовлення. До кінця березня телеканалу не вдалося зареєструватися як ЗМІ, згідно з російським законодавством.

Відразу після припинення мовлення ATR «влада» Криму виступила з ініціативою створення громадського кримськотатарського телебачення. Вони вважають, що воно сприятиме реалізації права кримських татар на отримання правдивої інформації.

На створення громадського кримськотатарського телебачення у федеральному бюджеті Росії закладено 177 мільйонів рублів, сказав 14 квітня «прем’єр-міністр» окупованого півострова Сергій Аксьонов. Його заступник Руслан Бальбек повідомив, що нова кримськотатарська телекомпанія отримає назву «Міллет», що в перекладі означає народ.

XS
SM
MD
LG