Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники просять керівника ООН нагадати Узбекистанові про права людини


Правозахисна організація Amnesty International закликала генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна порушити перед керівництвом Узбекистану питання про «обурливий стан із правами людини» в цій країні в перебігу його майбутнього візиту до неї.

Правозахисники також закликають Пан Ґі Муна рішуче підтвердити попередні заклики ООН до Ташкента виконувати міжнародні зобов’язання і допустити до країни експертів ООН із питань прав людини.

А влада Узбекистану мала б пообіцяти негайно здійснити нагальні реформи, щоб покласти край тортурам та іншим порушенням, на які влада країни заплющує очі.

Як заявив директор програми Європи і Центральної Азії Amnesty International Джон Далг’юзен, навіть напередодні оголошеного візиту керівника ООН правоохоронці й силовики Узбекистану «нахабно продовжують здійснювати тортури».

Минулого тижня голова Альянсу правозахисників Узбекистану Олена Урлаєва повідомила, що її затримала поліція і застосувала до неї насильство і сексуальні приниження після того, як вона розслідувала зловживання з використанням примусової праці на збиранні бавовни.

Пан Ґі Мун, який нині перебуває з візитом у низці країн Центральної Азії, має відвідати Узбекистан у п’ятницю, 12 червня.

XS
SM
MD
LG