Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 12:05

У європейських країнах-членах НАТО не хочуть захищати союзників від Росії – опитування


©Shutterstock

У європейських країнах-членах НАТО не хочуть захищати союзників від Росії. Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії Pew Research Center.

Згідно з результатами опитування громадської думки в шести найбільших країнах НАТО в Європі, у багатьох союзних країнах неохоче відстоюють статтю 5 Північноатлантичного договору, яка вимагає від країн-членів НАТО захистити союзника у разі необхідності.

У середньому менше половини (48%) опитаних підтримують ідею використання військової сили для допомоги сусідній країні у разі нападу на цю країну Росії, водночас проти цього виступають у середньому 42% опитаних.

Американці і канадці вважають, що їхня країна повинна використовувати військові дії, якщо Росія нападе на країну-члена НАТО (56% і 53% відповідно).

58% німців сказали, що їхня країна не повинна використовувати військову силу для захисту союзників від Росії, французи також не підтримують цю ідею – 53%.

Щодо того, чи несе Росія відповідальність за насильство на сході України.

У середньому 39% опитаних кажуть, що Росія є головним винуватцем конфлікту на сході України, що проросійські сепаратисти – 18% респондентів.

Більшість респондентів в кожній країні НАТО, за винятком Німеччини та Італії, звинувачують Росію у конфлікті на Донбасі: Польща (57%), у Франція (44%), США (42%) і Великобританія (40%).

Опитування провели в шести найбільших країнах НАТО в Європі: Франції, Німеччині, Італії, Польщі, Іспанії та Великобританії, а також в США і Канаді.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після анексії Росією Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, хоча є «добровольці».

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG