Доступність посилання

ТОП новини

Боснійські серби відкидають програму реформ для вступу до ЄС


Лідери боснійських сербів у Боснії і Герцеговині відмовилися в середу підписувати програму реформ, виконання якої вимагає від країни Європейський союз за планом прискорення вступу країни до ЄС.

Вони заявили, що відкидають програму, бо не були безпосередньо залучені до її створення.

У відповідь комісар ЄС у справах переговорів про розширення Йоганнес Ган скасував візит до Боснії, планований на четвер, 11 червня, і закликав уряд Республіки Сербської в Боснії все ж підписати програму, як то вже зробив центральний федеральний уряд країни і уряд другої її головної складової, босняцько-хорватської Федерації Боснії і Герцеговини.

Спершу планувалося, що уряди на всіх рівнях складної державної організації Боснії і Герцеговини підпишуть проект програми реформ до середи, 10 червня, з тим, щоб 11 червня підпис під нею поставив і Йоганнес Ган.

Євросоюз започаткував для Боснії у грудні минулого, 2014 року нову стратегію, що має на меті відновити зближення цієї країни з ЄС із метою подальшого вступу. Цей процес майже зупинився через глибоку децентралізацію повоєнної влади в цій країні, глибоко поділеній за національними ознаками й за політичними кланами.

XS
SM
MD
LG