Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії: США підштовхують Київ до продовження конфлікту


Голова МЗС Росії Сергій Лавров
Голова МЗС Росії Сергій Лавров

Росія звинувачує США у підштовхуванні української влади до продовження конфлікту на сході України.

«Висуваючи голослівні звинувачення, США, на відміну від Росії, не тільки не роблять жодних реальних зусиль із врегулювання української кризи і запобігання гуманітарній катастрофі в Луганській і Донецькій областях, а й, по суті, підштовхують нинішню київську владу до продовження братовбивчого внутрішньодержавного конфлікту», – йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Росії.

У відомстві також заявили, що Москва не веде ніякої «незвичної чи незапланованої діяльності» збройних сил.

МЗС Росії закликало Вашингтон повністю дотримуватися договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. У російському відомстві попередили, що розміщення ракет США біля кордонів Росії означатиме «повне знищення» угоди.

Такі заяви прозвучали після того, як Держдепартамент США у звіті звинуватив Росію в порушенні своїх договірних зобов’язань у сфері контролю за озброєннями.

Раніше цього місяця, за деякими даними, представники американського оборонного відомства обговорювали розміщення ракет у Європі у відповідь на можливе порушення Росією договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Відносини Росії із Заходом загострилися через анексію Криму в березні минулого року і роль Москви у конфлікті в Україні. Захід закликає Росію зупинити підтримку зброєю і військами проросійських бойовиків на Донбасі. Москва заявляє, що її сил на сході України немає, а є лише «добровольці».

XS
SM
MD
LG