Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ООН вшановує пам’ять жертв сутичок 2010 року в Киргизстані


Пан Ґі Мун під час перебування в Киргизстані, 11 червня 2015 року

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун у перебігу візиту до Киргизстану взяв участь у заходах пам’яті жертв міжетнічних сутичок на півдні цієї країни п’ять років тому між киргизами й представниками узбецької меншини.

Він разом із прем’єр-міністром Киргизстану Теміром Сарієвим був присутній на жалобній церемонії в місті Оші, де взяв участь у хвилині мовчання і поклав квіти до меморіалу «Сльози матерів», що зображає киргизьку й узбецьку жінок.

Після церемонії Сарієв заявив, що ті сутички стали найтрагічнішою подією в Киргизстані від часу здобуття незалежності від СРСР 1991 року.

Пан Ґі Мун, зі свого боку, закликав мешканців Оша і громадян усього Киргизстану зберігати мир і міжетнічну гармонію.

У червні 2010 року понад 400 людей загинули, тисячі були змушені до втечі з рідних місць у перебігу сутичок між киргизами й узбеками за національністю в регіоні міст Оша і Джалал-Абада на півдні Киргизстану, де живе значна узбецька меншина; доля десятків людей досі не відома, тисячі були поранені, ще тисячі змушені залишити домівки. Насильство сталося невдовзі після скинення колишнього президента Курманбека Бакієва внаслідок повстання проти його влади у квітні 2010 року.

XS
SM
MD
LG