Доступність посилання

ТОП новини

Молдова проголосувала на місцевих виборах, триває підрахунок голосів


Громадяни Молдови у неділю, 14 червня, проголосували на місцевих виборах, які, на думку аналітиків, мають показати вектор подальших зовнішніх відносин – рух до євроінтеграції чи до тісніших зв’язків із Росією.

Голосування відбулося на тлі відставки проєвропейського прем’єра Кирила Ґабурича за два дні до виборів. Сталося це через поширення інформації про буцімто фальшиві дипломи про вищу освіту.

Наразі відомо, що явка голосів на місцевих виборах в Молдові становила 49 відсотків. Таким чином, проголосували 2,8 мільйона виборців.

На виборах мера столиці Кишинева, за попередніми даними, після підрахунку понад 80 відсотків голосів перемагає Зінаїда Гречана з партії проросійських соціалістів, у неї 39 відсотків голосів.

У Доріна Кіртоаке, проєвропейського мера міста, який на посаді з 2007 року, 35 відсотків. Втім, підрахунок голосів триває.

Соціологічні опитування свідчать, що більшість регіональних місць виборють саме проросійські партії, які підтримують членство Молдови в Євразійському економічному союзі під проводом Москви.

XS
SM
MD
LG