Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 08:32

Порошенко: мета Росії – дестабілізувати Україну


Президент Петро Порошенко вважає, що справжня мета Росії – дестабілізувати становище в Україні.

«Це не війна всередині України. Це агресія Росії проти України лише з однією метою – дестабілізувати ситуацію і перешкодити праву українців жити в Європейському союзі, реалізувати у країні європейські цінності і не бути більше частиною Російської імперії», – сказав він у понеділок в інтерв’ю агентству Bloomberg.

Та при цьому, повідомляє прес-служба голови держави, він наголосив: «Росія розуміє, що вона не може перемогти в цій війні, бо Україна має дуже потужний дух, об’єднану, як ніколи до цього часу, українську націю і глобальну солідарність всього світу з Україною».

Коментуючи питання санкцій стосовно Росії, Порошенко висловив думку, що найбільш ефективними санкціями є секторальні, включаючи фінансові – платіжні системи, SWIFT та інші. «Мета цих санкцій – не завдати руйнівної шкоди Росії, а лише створити мотивацію, щоб зупинити агресію, припинити вогонь, простимулювати виконання домовленостей в економічно-соціальній, гуманітарній, безпековій та іншій сферах», – звернув увагу президент.

Він наголосив на необхідності запровадження нових механізмів гарантування міжнародної безпеки. На його думку, рішення про розміщення важкого озброєння в пострадянських країнах та постсоціалістичних країнах – теперішніх членах НАТО – «це механізм гарантування безпеки».

«Після російської анексії Криму та російської агресії на Донбасі глобальна система безпеки, заснована на рішеннях Ради безпеки ООН, більше не існує. Система повоєнної глобальної безпеки була фактично зруйнована, оскільки постійний член Ради безпеки ООН є агресором», – вважає президент.

«Усі мають розуміти, що Україна бореться не лише за свою незалежність та територіальну цілісність, а за свободу та демократію, проти агресора, який брутально порушив міжнародні закони», – заявив Петро Порошенко.

XS
SM
MD
LG