Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Туреччина підтверджує, що права кримських татар у Криму утискають


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

З моменту окупації Криму Росією на півострові панує свавілля і вседозволеність «влади» стосовно кримських татар. Такі висновки неофіційної делегації Туреччини за результатами візиту до Криму 27-30 квітня 2015 року озвучило МЗС України.

«Довірчі зустрічі членів делегації з представниками кримськотатарського народу не лише підтвердили загальновизнаний світовим співтовариством факт: у Криму російською окупаційною владою реалізується політика масштабного та системного порушення прав людини, зокрема на національному ґрунті. У документі чітко зафіксовано наявність в опитуваних осіб страху за власну безпеку та життя через загрозу, що існує з боку так званої влади Криму», – інформує МСЗ.

У звіті йдеться, що кримські татари найчастіше скаржаться на примусове отримання російського громадянства, а тим, хто відмовляється, загрожує жорстоке поводження, позбавлення елементарних соціальних прав, конфіскація майна і депортація.

Також, за даними МЗС, турецькі спостерігачі зафіксували утиски журналістів; створення перепон у доступі до освіти та використання рідної мови, обмеження свободи зібрань.

МЗС також відзначає, що членам делегації доводилося працювати під жорстким пресингом.

Українські відомства та правозахисники регулярно констатують, що права кримських татар на півострові утискають. «Влада» анексованого Криму заявляє, що права кримських татар на півострові не порушуються.

XS
SM
MD
LG