Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін поїде на зустріч щодо Донбасу у «нормандському форматі» 23 червня


Керівники МЗС Франції, України, Німеччини та Росії (Л-П)
Керівники МЗС Франції, України, Німеччини та Росії (Л-П)

Наступного тижня у Парижі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ у «нормандському форматі», повідомив голова МЗС України Павло Клімкін.

«У вівторок (23 червня – ред.) відбудеться наступна зустріч на міністерському рівні», – сказав Клімкін пізно ввечері у п’ятницю, після завершення концерту «Нічні серенади», присвяченого підтримці українських в'язнів у Російській Федерації.

«Я розмовляв з міністром закордонних справ Франції Лораном Фабіусом і чітко сказав, що я готовий туди поїхати тільки за рахунок того, що мої друзі, міністри закордонних справ Франції і Німеччини, просять мене приїхати і працювати над чітким переліком проблем. Або ми приходимо до конкретних результатів, або ми показуємо, що Росія не хоче виконання Мінських домовленостей»,– наголосив Клімкін.

На Заході наголошують, що Мінські домовленості мають виконати всі сторони повністю, без винятків. Там звертають увагу, що у той час як Україна переважно виконує свої зобов’язання, їх постійно порушують Росія і підтримувані нею сепаратисти.

Москва ж заявляє, що вимагає від Заходу тиску на Київ, щоб «змусити його виконати домовленості», а щодо себе каже, що не має ніяких зобов’язань, бо є не стороною тих домовленостей, а лише «гарантом».

За даними ООН, під час конфлікту на Донбасі загинули понад 6400 людей від квітня 2014 року.

XS
SM
MD
LG