Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 12:17

Приєднання США до «нормандського формату» могло б його розвалити – Іванов


Голова Адміністрації президента Росії Сергій Іванов

Голова Адміністрації президента Росії Сергій Іванов заявляє, що приєднання США до групи переговорників щодо врегулювання ситуації на Донбасі у «нормандському форматі» могло б його розвалити.

«Якби ми могли б доповнити нормандський формат ще однією стороною, підключивши Сполучені Штати Америки, то «нормандський формат» настільки крихкий зараз, що цей крок був би просто ризикованим. І щоб не розвалити все, ми домовилися, що поки будемо на двосторонній основі координувати наші дії щодо України», – сказав Іванов в інтерв’ю російському радіо «Вести».

Женевським форматом» називають започаткований у квітні 2014 року на зустрічі в Женеві склад багатосторонніх переговорів, у яких узяли участь представники України, Росії, а також США і ЄС. Політологи й політики називають його найкращим із погляду України завдяки участі США. Пізніше виник так званий «нормандський формат», коли в переговорах брали участь чільники України, Росії, Німеччини і Франції.

У листопаді минулого року президент України Петро Порошенко пропонував США відновити «женевський формат» багатостороннього діалогу для мирного врегулювання ситуації на Донбасі. У США заявили тоді, що відкриті до участі у переговорному процесі з урегулювання конфлікту в Україні і готові приєднатися до «нормандського формату» за згоди інших учасників.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG