Доступність посилання

ТОП новини

У Києві судитимуть організаторів «київської народної республіки» – прокуратура


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Прокуратура Києва направила до суду обвинувальний акт щодо двох жителів столиці 25 і 19 років, які через соціальні мережі закликали до створення так званої «київської народної республіки».

«Установлено, що ці особи упродовж березня 2014 – січня 2015 року через створену у соціальній мережі інтернет-спільноту розповсюджували матеріали із закликами до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади. Крім того, пропагували злочинну діяльність терористів, поширювали антиукраїнські матеріали, закликали до створення так званої «київської народної республіки», – йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.

У відомстві зазначають, що у спільноті було близько 1300 учасників-користувачів.

Дії підозрюваних правоохоронці кваліфіковали як «публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій».

Наразі вони перебувають під вартою, свою вину визнають повністю, зазначають у прокуратурі.

Наприкінці квітня у СБУ повідомили про викриття протиправної діяльності групи провокаторів, які через соціальні мережі активно закликали до створення так званої «київської народної республіки», та затримання цих осіб.

Раніше в СБУ повідомляли про виявлення в соціальних мережах близько 600 антиукраїнських груп.

XS
SM
MD
LG