Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 07:41

Зустріч міністрів фінансів єврозони не дала домовленості щодо Греції


Зустріч міністрів фінансів країн зони обігу спільної валюти євро (єврогрупи) у Брюсселі щодо пошуку виходу з фінансової кризи у Греції перервалася без досягнення домовленості.

Як повідомив голова єврогрупи Єрун Дейсселблум, учасники зустрічі використають пропозиції, які подав на вихідні прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, як підґрунтя для подальших переговорів.

За його словами, це дає можливість досягти домовленості протягом цього тижня.

Пізніше в понеділок, 22 червня, лідери країн єврозони проведуть саміт, щоб обговорити кризу у Греції.

Греція має до 30 червня включно сплатити МВФ 1 мільярд 600 мільйонів євро за отриманими раніше кредитами, але наразі не має цих коштів. Того ж дня збігає ухвалена раніше програма міжнародної фінансової допомоги Афінам в обмін на реформи й заощадження. Без досягнення до того часу домовленості з кредиторами про умови отримання останнього траншу цієї програми допомоги на Грецію вочевидь чекатиме дефолт.

Міністри фінансів країн єврозони вимагають від Греції нарешті подати план реформ, який Афіни зобов’язалися б виконати, і тим покласти край п’ятимісячному протистоянню між новим урядом Греції, що виступає проти цих реформ та заощаджень, і його кредиторами, які хочуть, щоб Греція нині скоротила свої витрати приблизно на 2 мільярди євро.

Лівацький прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас і його уряд лівих і правих радикалів відмовляються реформувати пенсійну систему і ставки податку на додану вартість, щоб скоротити видатки і збільшити наповнюваність бюджету. Цього вимагають від Афін міжнародні кредитори як передумову надання Греції допомоги.

Recommended

XS
SM
MD
LG