Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 20:09

НАТО готується посилити колективну оборону через дії Росії


Єнс Столтенберґ, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив про плани Північноатлантичного союзу зміцнити колективну оборону, щоб уможливити швидше й дієвіше реагування на можливі виклики.

Як повідомив він на прес-конференції у Брюсселі, на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в середу й четвер, 24 і 25 червня планують ухвалити рішення збільшити чисельність і бойові здатності сил швидкого реагування НАТО. Зокрема, чисельність збираються збільшити більш як удвічі, до 30–40 тисяч осіб. Також на зустрічі схвалять розміри морського, повітряного і спецпризначенського компонентів головної складової сил швидкого реагування – передових сил НАТО. Їхня сухопутна складова, як уже вирішили раніше, складатиме одну бригаду.

Крім того, сказав керівник НАТО, на зустрічі мали б схвалити прискорення ухвалення політичних і військових рішень, щоб сили швидкого реагування можна було приводити в бойову готовність швидше, зберігаючи за цим процесом політичний контроль.

Третє з очікуваних рішень, сказав Столтенберґ, – створення в командній структурі НАТО окремого штабу тилового забезпечення, щоб краще координувати пересування і постачання військ.

Окупацію Росією українського Криму і її агресію на сході України в Північноатлантичному союзі сприймають як потенційну загрозу і його членам, у першу чергу східноєвропейським, які межують із Росією – країнам Балтії чи Польщі. Через це в НАТО останнім часом ухвалили вже низку рішень із метою посилити обороноздатність союзу на випадок можливого нападу Росії.

XS
SM
MD
LG