Доступність посилання

ТОП новини

НАТО готується посилити колективну оборону через дії Росії


Єнс Столтенберґ, архівне фото
Єнс Столтенберґ, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив про плани Північноатлантичного союзу зміцнити колективну оборону, щоб уможливити швидше й дієвіше реагування на можливі виклики.

Як повідомив він на прес-конференції у Брюсселі, на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в середу й четвер, 24 і 25 червня планують ухвалити рішення збільшити чисельність і бойові здатності сил швидкого реагування НАТО. Зокрема, чисельність збираються збільшити більш як удвічі, до 30–40 тисяч осіб. Також на зустрічі схвалять розміри морського, повітряного і спецпризначенського компонентів головної складової сил швидкого реагування – передових сил НАТО. Їхня сухопутна складова, як уже вирішили раніше, складатиме одну бригаду.

Крім того, сказав керівник НАТО, на зустрічі мали б схвалити прискорення ухвалення політичних і військових рішень, щоб сили швидкого реагування можна було приводити в бойову готовність швидше, зберігаючи за цим процесом політичний контроль.

Третє з очікуваних рішень, сказав Столтенберґ, – створення в командній структурі НАТО окремого штабу тилового забезпечення, щоб краще координувати пересування і постачання військ.

Окупацію Росією українського Криму і її агресію на сході України в Північноатлантичному союзі сприймають як потенційну загрозу і його членам, у першу чергу східноєвропейським, які межують із Росією – країнам Балтії чи Польщі. Через це в НАТО останнім часом ухвалили вже низку рішень із метою посилити обороноздатність союзу на випадок можливого нападу Росії.

XS
SM
MD
LG