Доступність посилання

ТОП новини

НАТО вітає санкції проти Росії і знову підтвердить підтримку України – генсекретар


Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі, 22 червня 2015 року
Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі, 22 червня 2015 року

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив, що в четвер, 25 червня, відбудеться засідання Комісії Україна – НАТО з участю міністра оборони України.

НАТО на цій зустрічі «підтвердить тверду відданість незалежній, мирній і квітучій Україні, а також її територіальній цілісності й суверенітетові», наголосив він на прес-конференції у Брюсселі.

При цьому генсекретар НАТО привітав ухвалене раніше в понеділок, 22 червня, рішення Європейського союзу продовжити санкції проти Росії.

«Ці санкції – сильний сигнал і чіткий знак, що не минеться без наслідків, коли країна буде поводитися так, як Росія вчинила в Україні, коли вона незаконно, порушивши міжнародне право, анексувала Крим і продовжує дестабілізувати схід України», – заявив Столтенберґ.

Раніше в понеділок, 22 червня, Рада Євросоюзу у складі міністрів закордонних справ офіційно затвердила продовження економічних санкцій проти Росії у відповідь на її дестабілізаційну роль на сході України до 31 січня 2016 року. Йдеться про санкції, що стосуються фінансового, енергетичного й оборонного секторів економіки Росії, а також товарів подвійного призначення.

А у п’ятницю, 19 червня, Рада ЄС так само затвердила продовження й іншого пакета санкцій, накладеного через незаконну анексію Росією Криму й Севастополя, до 23 червня 2016 року.

У середу й четвер, 24 і 25 червня, у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО. Як очікують, на цій зустрічі ухвалять низку рішень, що мають на меті зміцнити колективну оборону Північноатлантичного союзу. Зокрема, планують схвалити посилення сил швидкого реагування НАТО і прискорити ухвалення рішень про їхнє розгортання в разі потреби, а також поліпшити координацію тилового забезпечення військ.

Окупацію Росією українського Криму і її агресію на сході України в Північноатлантичному союзі сприймають як потенційну загрозу і його членам, у першу чергу східноєвропейським, які межують із Росією – країнам Балтії чи Польщі. Через це в НАТО останнім часом ухвалили вже низку рішень із метою посилити обороноздатність союзу на випадок можливого нападу Росії.

XS
SM
MD
LG