Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Генпрокуратура вимагає порушити справу проти авторів рекомендацій щодо Криму


©Shutterstock
©Shutterstock

Генеральна прокуратура Росії вимагає порушити кримінальну справу щодо російського Товариства захисту прав споживачів «Громадський контроль» через пораду російським туристам просити дозволу влади України, щоб відвідати окупований Крим.

Генпрокуратура побачила в оприлюдненій організацією пам’ятці для туристів «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії».

У зв’язку з цим Генпрокуратура також вимагає заблокувати доступ до сайту «Громадського контролю».

Раніше в понеділок, 22 червня, депутат Державної думи Росії від партії ЛДПР Михайло Дегтярьов звернувся до Генпрокуратури Росії з проханням перевірити публікацію «Громадського контролю», заявивши, що ця інформація «завдала шкоди національній безпеці».

А речник президента Росії Дмитро Песков назвав пам’ятку «абсолютно абсурдною», оскільки, на його думку, Крим «є регіоном Росії».

Голова Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що пам’ятка була складена у відповідь на численні скарги росіян на неможливість отримати візу в іншу країну після відвідин Криму.

Аншаков зазначив, що ні МЗС Росії, ні «Ростуризм», які повинні давати відповідні рекомендації, не попереджають росіян про можливі негативні наслідки поїздки до Криму.

У четвер, 18 червня, громадська організація «Товариство захисту прав споживачів «Громадський контроль» рекомендувала російським туристам, щоб уникнути проблем у майбутньому, зокрема, з оформленням шенгенської візи, в’їжджати до Криму лише з материкової частини території України, маючи при цьому дозвіл української влади.

Юристи «Громадського контролю» відзначили, що за нормами чинного міжнародного права Крим і Севастополь є окупованими територіями, і за порушення порядку в’їзду туди може загрожувати кримінальна відповідальність.

XS
SM
MD
LG