Доступність посилання

ТОП новини

США обіцяють підтримати посилені сили швидкого реагування НАТО


Аштон Картер, архівне фото
Аштон Картер, архівне фото

Міністр оборони США Аштон Картер заявляє, що Сполучені Штати Америки зроблять значний внесок у сили швидкого реагування НАТО, які планують значно розширити й посилити.

Зокрема, США нададуть цим силам свої війська спеціального призначення, розвідувальні дані, а також інші передові військово-технічні можливості, сказав американський міністр у понеділок, перебуваючи в місті Мюнстері в Німеччині.

За його словами, США надають таку підтримку, бо, як і протягом попередніх десятиліть, «глибоко віддані справі оборони Європи».

Раніше в понеділок, 22 червня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив про плани Північноатлантичного союзу зміцнити колективну оборону, щоб уможливити швидше й дієвіше реагування на можливі виклики.

Як повідомив він на прес-конференції у Брюсселі, на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в середу й четвер, 24 і 25 червня планують схвалити посилення сил швидкого реагування НАТО, в тому числі розширення їхньої чисельності більш як удвічі, до 30–40 тисяч осіб, і прискорити ухвалення рішень про їхнє розгортання в разі потреби, а також поліпшити координацію тилового забезпечення військ.

Також він повідомив, що в НАТО посилюють і передові сили високої готовності – приблизно 5-тисячне угруповання військ зі складу сил швидкого реагування, яке буде здатне розгорнутися протягом лічених днів.

Окупацію Росією українського Криму і її агресію на сході України в Північноатлантичному союзі сприймають як потенційну загрозу і його членам, у першу чергу східноєвропейським, які межують із Росією – країнам Балтії чи Польщі. Через це в НАТО останнім часом ухвалили вже низку рішень із метою посилити обороноздатність союзу на випадок можливого нападу Росії.

XS
SM
MD
LG