Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Ірану ухвалює закон про заборону міжнародних інспекцій військових об’єктів


Під час засідання парламенту Ірану, Тегеран, 23 червня 2015 року
Під час засідання парламенту Ірану, Тегеран, 23 червня 2015 року

Парламент Ірану ухвалив закон, що передбачає заборону на інспекції іранських військових об’єктів для міжнародних інспекторів із ядерних питань.

Закон ухвалений за тиждень до того, як Іран і шість із провідних держав світу мали б завершити остаточні переговори про параметри значного згортання ядерної програми Тегерана і режиму її інспекцій в обмін на пом’якшення і потім повне скасування санкцій проти Ірану.

Питання про міжнародні інспекції ядерних об’єктів, що є водночас військовими, досі лишається одним із невирішених. У світі наполягають, що без таких інспекцій остаточна ядерна угода з Іраном неможлива.

Наразі не ясно, чи набуде чинності новий іранський закон. Президент Ірану Хасан Роугані раніше не виключав можливості міжнародних інспекцій військових об’єктів країни за умови, що вони будуть узгоджені наперед.

Остаточні рішення з ядерних питань в Ірані ухвалює верховний керівник країни, аятола Алі Хаменеї. Він, як виглядає, наразі не висловлювався публічно щодо можливості інспекцій військових об’єктів.

XS
SM
MD
LG