Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 22:30

Керівник Ірану: ніяких довгих заморожень ядерної програми, зняти санкції негайно


Аятола Алі Хаменеї, архівне фото

Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї оголосив вимоги його країни до ядерної домовленості з шістьма з провідних держав світу.

Виступаючи у вівторок на телебаченні, він, зокрема, заявив, що замороження ядерних досліджень і розвитку ядерної програми Ірану на тривалий термін на кшталт 10 чи 12 років неприйнятне.

Крім того, заявив він, усі накладені на Іран фінансові та економічні санкції мають бути зняті негайно ж після підписання остаточної угоди.

Верховний керівник також заявив, що Іран не допускатиме міжнародних інспекторів до військових об’єктів.

При цьому він також звинуватив США в намаганні «знищити ядерну промисловість Ірану».

Аятола Алі Хаменеї як верховний керівник Ірану ухвалює в цій країні остаточні рішення з усіх важливих питань, зокрема, і з ядерних.

Його заява пролунала за тиждень до того, як Іран і шість із провідних держав світу мали б до 30 червня завершити остаточні переговори про параметри значного згортання ядерної програми Тегерана і режиму її інспекцій в обмін на пом’якшення і потім повне скасування санкцій проти Ірану.

Зокрема, Велика Британія, Франція, Німеччина, Китай, Росія і Сполучені Штати Америки домагаються, щоб Іран зобов’язався принаймні на 10 років зупинити ядерні дослідження і розвиток технологій у тих галузях, які можуть сприяти створенню ядерної зброї. При цьому таке зупинення має стати предметом міжнародного контролю, зокрема, й на тих ядерних об’єктах Ірану, які є водночас військовими. За це Іранові обіцяють поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо згортання ядерної програми, аж до повного скасування їх у майбутньому – і з можливістю автоматично поновити їх у разі порушень із боку Ірану.

У світі непокояться, що Іран може під прикриттям мирної ядерної програми намагатися створити ядерну зброю. Тегеран заявляє, що не має такого наміру, і ніхто не може обмежувати його право на мирний атом.

XS
SM
MD
LG