Доступність посилання

ТОП новини

Керівник Ірану: ніяких довгих заморожень ядерної програми, зняти санкції негайно


Аятола Алі Хаменеї, архівне фото
Аятола Алі Хаменеї, архівне фото

Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї оголосив вимоги його країни до ядерної домовленості з шістьма з провідних держав світу.

Виступаючи у вівторок на телебаченні, він, зокрема, заявив, що замороження ядерних досліджень і розвитку ядерної програми Ірану на тривалий термін на кшталт 10 чи 12 років неприйнятне.

Крім того, заявив він, усі накладені на Іран фінансові та економічні санкції мають бути зняті негайно ж після підписання остаточної угоди.

Верховний керівник також заявив, що Іран не допускатиме міжнародних інспекторів до військових об’єктів.

При цьому він також звинуватив США в намаганні «знищити ядерну промисловість Ірану».

Аятола Алі Хаменеї як верховний керівник Ірану ухвалює в цій країні остаточні рішення з усіх важливих питань, зокрема, і з ядерних.

Його заява пролунала за тиждень до того, як Іран і шість із провідних держав світу мали б до 30 червня завершити остаточні переговори про параметри значного згортання ядерної програми Тегерана і режиму її інспекцій в обмін на пом’якшення і потім повне скасування санкцій проти Ірану.

Зокрема, Велика Британія, Франція, Німеччина, Китай, Росія і Сполучені Штати Америки домагаються, щоб Іран зобов’язався принаймні на 10 років зупинити ядерні дослідження і розвиток технологій у тих галузях, які можуть сприяти створенню ядерної зброї. При цьому таке зупинення має стати предметом міжнародного контролю, зокрема, й на тих ядерних об’єктах Ірану, які є водночас військовими. За це Іранові обіцяють поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо згортання ядерної програми, аж до повного скасування їх у майбутньому – і з можливістю автоматично поновити їх у разі порушень із боку Ірану.

У світі непокояться, що Іран може під прикриттям мирної ядерної програми намагатися створити ядерну зброю. Тегеран заявляє, що не має такого наміру, і ніхто не може обмежувати його право на мирний атом.

XS
SM
MD
LG